Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Jeepem przez Afrykę

Ocena 10/10 (1 głosów):
Wczytywanie zdjęć...
Medyna Marrakesz Rabat Volubilis Góry Atlas
Miasto w Górach Atlas Berberowie
Sahara Mauretaina
Zwrotnik Raka
Wyspa Goree Senegal
Saint Louis

Informacje o galerii

Autor: ekspedycja, Data: 2013-09-17
Państwo: Maroko, Mauretania, Sahara Zachodnia, Senegal

Afryka to kontynent kontrastów i prawdziwa mieszanka kultur. To zarówno niesamowite góry jak i bezkres piasków Sahary, niezwykły klimat lokalnych wiosek i większych miast. Członkowie Expedycji IV Kongo do serca Czarnego Lądu zmierzyć się musieli z trudami podróży, pogodą oraz niekiedy z własnymi słabościami. Jednak dla entuzjastów off-roadu rzeczy niemożliwe po prostu nie istnieją.

Podróż przez Afrykę rozpoczęła się od Maroka, którego wybrzeże, wspaniałe góry, zielone oazy oraz wielobarwne, niemal baśniowe miasta od lat przyciągają turystów z całego świata. Medyny, które spotkać można praktycznie w każdym marokańskim miasteczku, urzekają przyjezdnych kolorem i zapachem. Przejeżdżając przez Góry Atlas mijamy osady rdzennej ludności tamtejszych terenów - Berberów. Charakteryzuje ich nie tylko odmienny wygląd, ale również zwyczaje oparte na tradycji rodzinnej, wyróżniającej się na tle arabskiego świata.

Mimo zasłyszanych historii o niebezpieczeństwie związanym z przejazdem przez Mauretanię i Saharę Zachodnią, jadąc przez te tereny czuliśmy się bezpiecznie. Największe miasta Sahary, takie jak Laayoune czy Dakhla robią na nas wrażenie - są niezwykle zadbane, wszędzie widać zieleń i kwiaty.

Będąc w Senegalu warto odwiedzić wyspę Goree. Nie na tu ani dróg, ani samochodów, tylko urzekający szum morza oraz zabudowania w stylu kolonialnym. Aż trudno uwierzyć, że to właśnie stąd przedstawiciele ludów afrykańskich wyruszali w swój niewolniczy rejs... Przemierzając Senegal zwracamy uwagę na barwy pięknych kobiecych strojów, ale także na proza życia codziennego. Ubogie osady to nie rzadkość.

Każdy z mijanych krajów to kopalnia wiedzy o kulturze i życiu codziennym ich mieszkańców. Trzeba przyznać, że podróżowanie po afrykańskich drogach nie należy do lekkich. Kodeks drogowy funkcjonuje tam jedynie w teorii, a przepisy drogowe łamane są niemal na każdym kroku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszej wyprawy.

 

Fakty z Expedycji IV Kongo – do serca Afryki.

Główni partnerzy: www.chilitraders.com, www.2poland.eu, www.autocentrum.pl, www.taurus.info.pl.

Organizator wydarzenia: Morgan Advertising Sp. z o.o. www.morgan-a.pl. 

Na podstawie tekstu autorstwa: Iwona Suwara / foto. D. Sikorska, W. Stopka-Brzyskowy/ na podstawie relacji: Dana Sikorska.