Strona korzysta z plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
OK, nie pokazuj więcej
Serwis podróżniczy

Weekend w Paryżu

Ocena 0/10 (0 głosów):
Wczytywanie zdjęć...
Widok na wieżę Eiffla z pól Marsowych Widok z wieży Eiffla na dzielnicę La Defense Notre - Dame Katedra Notre - Dame Wersal - ogrody
Luwr - piramida Wielki Łuk (Grande Arche) w dzielnicy La Defense Metro - wyjątkowo pusto Rezydencja Napoleona I w Fontainbleau Kościół Św. Eustachego (Saint - Eustache)
Saint - Germain (najstarszy kościół w Paryżu) Bazylika Saint Denis W muzeum wojskowości Tu leży Napoleon Pałac Luksemburski - siedziba senatu Francji
Panteon (La Pantheon) Plac Vendome - kolumna Napoleona Tu mieszkał Chopin Moulin Rouge Muzeum Picasso

Informacje o galerii

Autor: atom, Data: 2012-05-10
Państwo: Francja

Jeśli dysponujecie wolnym weekendem (najlepiej przedłużonym, albo nawet całym tygodniem) i macie ochotę wybrać się do którejś z europejskich stolic, to śmiało możecie pojechać do Paryża. W dobie tanich lotów i możliwości rezerwacji hotelu za pomocą różnego rodzaju portali, taki wyjazd można zorganizować bez problemu samemu. Francja a szczególnie jej stolica są miejscem gdzie praktycznie wszędzie dogadamy się po angielsku, co też znacznie ułatwia sprawę.

Paryża reklamować nie trzeba, a każdy znajdzie tu coś dla siebie. Weekend to trochę mało, ale w tydzień sporo można zobaczyć. Na zdjęciach kalsyki must-see, czyli wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, katedra Notre Dame czy Luwr. Jeśli lubicie kino odwiedźcie La Geode z salą kinową w kształcie kuli o średnicy 36 metrów. Na zakupy oczywiście wybieramy się do galerii Lafayette ;-) Mi osobiście podobała się chyba najbardziej, położona na wzgórzu dzielnica Montmartre, z charakterystycznymi kamienicami, brukowanymi wąskimi uliczkami i schodami (tu mieszkała filmowa Amelia).

Dodam że najlepszym środkiem komunikacji po Paryżu jest oczywiście metro, którego niektóre stacje są atrakcją samą w sobie. Warto przejechać się też na dworzec kolejowy i zobaczyć lokomotywy TGV.